Aktualności

We wtorek świętujemy urodziny Motomyszy!

30 stycznia o godzinie 12:00 w hali Centrum Rekreacyjno-Sportowego w Zielonej Górze odbędzie się wielki bal karnawałowy dla zielonogórskich przedszkolaków, podczas którego będziemy świętować urodziny Motomyszy - klubowej maskotki Falubazu Zielona Góra.

Motomysz to jedna z najbardziej rozpoznawalnych postaci w Zielonej Górze, nieodłącznie kojarzona z żużlową drużyną Enei Falubazu Zielona Góra. - Jestem maskotką naszej ukochanej drużyny. Tam, gdzie ja, tam dobra zabawa, prawdziwe ściganie i mnóstwo prawdziwych kibiców zakochanych w czarnym sporcie - opowiada Motomysz.

Do udziału w balu zaproszono grupy pięcio i sześciolatków z zielonogórskich przedszkoli. Z okazji urodzin Motomysz zaplanowała dla nich mnóstwo atrakcji, m.in. spotkania z maskotkami z innych klubów sportowych, ciekawe animacje i konkursy. Ten najważniejszy polega na przygotowaniu prezentu urodzinowego dla Motomyszy, a nagroda główna to wizyta całej drużyny Enei Falubazu Zielona Góra w zwycięskim przedszkolu podczas lutowego zgrupowania 60 godzin z Falubazem.

- Najbardziej lubię spotkania z dziećmi, dlatego mam nadzieję, że na moich urodzinach pojawi się wielu małych kibiców. Gdy widzę, jak dzieci angażują się w zabawy związane z Falubazem, po prostu skaczę z radości! Najbardziej to widać na Strefie Falubaziaka, do której serdecznie zapraszam w sezonie - dodaje główna bohaterka styczniowego wydarzenia.