Aktualności

Szalony weekend z Falubazem 05.-07.08.2016

Przed nami weekend, podczas którego nie będziemy narzekać na nudę i brak emocji. Żużlowcy Falubazu przez trzy dni spotykać się będą ze swoimi kibicami. Kolejne spotkania zagrają także nasi piłkarze.

Po 47 dniach PGE Ekstraliga wróci do Zielonej Góry.

19 czerwca Falubaz po raz ostatni zaprezentował się zielonogórskiej publiczności. Wtedy w świetnym stylu pokonaliśmy toruński Apator i wywalczyliśmy trzy ligowe punkty.

Każdy z naszych zawodników zasłużył na taką owację, jaką otrzymali po 15. biegu Patryk Dudek i Andriy Karpov. Od tego czasu zielonogórzanie kontynuują zwycięską passę. Wygrali w Tarnowie oraz Rybniku, dzięki czemu szeroko otworzyli sobie bramę wjazdową do play-offów. W piątek będą mogli postawić kropkę na i. Wygrana w meczu z GKM Grudziądz da pewność walki o medale w sezonie 2016 oraz spokój w kolejnych tygodniach sierpnia. Nie będzie to jednak łatwe zadanie, choć na papierze jesteśmy faworytem spotkania.

Grudziądzanie  nadal zachowują szansę na awans do play-off, co byłoby dla nich olbrzymim sukcesem. GKM to przede wszystkim drużyna własnego toru. Na owalu w Grudziądzu potknęli się już wielcy światowego żużla. Zielonogórzanie, jako jedni z nielicznych, zdołali do ostatniego biegu walczyć z Tomaszem Gollobem i spółką. Ostatecznie jednak przegrali 46:44 i w piątek te dwa punkty będą musieli odrobić, by zdobyć komplet oczek.  Grudziądzanie do Zielonej Góry z pewnością przyjadą ze swoim liderem – Antonio Lindbackiem. Szwed ma świetny sezon. Gdzie nie pojedzie, tam zaskakuje wysoką formą. Ostatnio w Pucharze Świata, wcześniej w turniejach Grand Prix. W lidze też potrafi być bardzo skuteczny. Przy W69 dawno go nie było, ale nie powinno mu to przeszkodzić w kolejnym dobrym występie. Mocni powinni być także Artiom Łaguta czy Krzysztof Buczkowski. Uważać należy na Rafała Okoniewskiego, który w Zielonej Górze spędził kilka sezonów i potrafi tu świetnie jechać.

Skład Falubazu na piątkowy mecz to jedna niewiadoma. Do treningów wrócił Aleksandr Loktaev, który miał kilka dodatkowych dni na przygotowanie. Pewniakami do rywalizacji z GKM są Patryk Dudek, Jason Doyle, Piotr Protasiewicz, Andriy Karpov, Krystian Pieszczek.

Piotr Protasiewicz, Patryk Dudek, Jason Doyle, Andriy Karpov i Jarek Hampel staną 6 sierpnia pod taśmą przy W69 podczas pierwszego Falubazowego Rajdu Rowerowego.

To pomysł prezesa zarządu ZKŻ SSA Zdzisława Tymczyszyna i trenera Marka Cieślaka. Obaj są pasjonatami kolarstwa, więc postanowili zaprosić do rowerowej przejażdżki zawodników oraz chętnych, którzy chcą w żużlowym towarzystwie i sportowej atmosferze spędzić sobotę. – Startujemy przy W69, a następnie specjalnie wytyczoną trasą jedziemy na lotnisko w Przylepie, gdzie każdy uczestnik otrzyma dedykowany tej imprezie medal i będzie mógł skorzystać z przygotowanego przez klub cateringu – mówi prezes ZKŻ SSA.

Udział w rajdzie jest darmowy. Wystarczy tylko mieć sprawny rower, kask i stawić się przy W69 nie później niż o 14.45. Równo o 15.00 w górę pójdzie taśma, pod którą przejedzie każdy rowerzysta. Potem cały żółto-biało-zielony peleton, ulicami miasta pojedzie do Przylepu, gdzie każdy będzie mógł spróbować potraw z grilla oraz lodów od wieloletniego sponsora naszej drużyny firmy Nordis.

– Nie chodzi nam o to, by bić rekordy prędkości, ale o spotkanie z kibicami w sportowej formie – dodaje Marek Cieślak. Szkoleniowiec ma swoje ulubione trasy w okolicach Zielonej Góry i z chęcią podzieli się rowerowymi opowieściami. – Spokojne tempo i trasa, której przejechanie powinno zająć maksymalnie półtorej godziny to idealne rozwiązanie dla rodzin, a nie tylko tych, którzy regularnie, jak ja, pokonują rowerem setki kilometrów – mówi.

W przygotowanie Falubazowego Rajdu włączyło się Stowarzyszenie „Rowerem do przodu”, znane m.in. z Masy Krytycznej, w której podczas ostatniej edycji jechało prawie 700 amatorów kolarstwa. – Bardzo dziękujemy panu Robertowi Górskiemu i innym członkom stowarzyszenia za wsparcie naszej inicjatywy. To dla nas bardzo ważne, że kwestie formalne i logistyczne prowadzą ludzie, którzy się na tym świetnie znają – podkreśla dyrektor ds. marketingu Marcin Grygier.

– To będzie dla nas bardzo ważny weekend – dodaje PePe: – Najpierw piątkowy mecz z Grudziądzem, w którym zwycięstwo praktycznie zapewnia nam udział w play-off. Potem dwa dni ładowania akumulatorów energią, którą czerpiemy od Was. Będziemy całą drużyną do Waszej dyspozycji w sobotę podczas rajdu i w niedzielę w Mostkach. Potem już skupiamy się na speedwayu i walce o jak najwyższe miejsce w tabeli.

7 sierpnia po raz ósmy zapraszamy na Piknik z Falubazem.

- Tutaj jesteśmy jedną wielką rodziną – mówi kapitan Ekantor.pl Falubazu Piotr Protasiewicz o corocznych wizytach w Mostkach.

Tysiące kibiców i fantastyczna zabawa z zielonogórskimi zawodnikami to znak rozpoznawczy Pikniku z Falubazem. To wydarzenie, które na stałe zapisało się w kalendarzu naszych kibiców oraz zawodników. - Na stadionie mamy utrudniony kontakt z fanami a tutaj jesteśmy dla nich i razem tworzymy ten wyjątkowy klimat, który od ośmiu lat wyróżnia w sierpniu Mostki – mówi kapitan Ekantor.pl Falubazu Piotr Protasiewicz. Do Portu 2000 zawitają też Patryk Dudek, Jarosław Hampel, Jason Doyle, Krystian Pieszczek, Sebastian Niedźwiedź, Alex Zgardziński, Aleksandr Loktaev oraz sztab szkoleniowy na czele z trenerem Markiem Cieślakiem. O 15.00 wezmą oni udział w konferencji prasowej na scenie, a już pół godziny później rozpoczną się licytacje, z których dochód trafi na leczenie podopiecznego Fundacji Falubaz Pomaga - Franka Kucy. Zachęcamy też do oddawania krwi w ramach akcji „Oddajemy krew bez hamulców”, którą zapoczątkowali kibice oraz zawodnicy rzeszowskiej Stali. Dla każdego krwiodawcy przewidziano upominek. Piknik z Falubazem tradycyjnie zakończy koncert muzycznej gwiazdy. W tym roku wystąpi Varius Manx z Katarzyną Stankiewicz w ramach trasy koncertowej z okazji 25-lecia istnienia zespołu. W Mostkach nie zabraknie też atrakcji znanych z wcześniejszych spotkań. Do swojego stanowiska zaprosi sponsor tytularny naszej drużyny Ekantor.pl. Dla najmłodszych kibiców czekać będzie Strefa Falubaziaka, MotoMysz i piłkarska strefa UKP Falubazu. Zaprosimy Was po nowe gadżety w Sklepie Kibica i po smaczne przekąski w punktach gastronomicznych. Do zobaczenia 7 sierpnia w Porcie 2000 w Mostkach!

PIĄTEK
19:30 PGE Ekstraliga, Falubaz Zielona Góra - GKM Grudziądz SZCZEGÓŁY

SOBOTA
15:00 Falubazowy Rajd Rowerowy SZCZEGÓŁY
15:00 Centralna Liga Juniorów, Piast Gliwice - KS Falubaz Zielona Góra
16:45 Finał Srebrnego Kasku, Krystian Pieszczek, Sebastian Niedźwiedź, Alex Zgardziński, Rawicz
17:00 III liga, Rekord Bielsko-Biała - KS Falubaz Zielona Gór

NIEDZIELA
12:00 Piknik z Falubazem w Mostkach SZCZEGÓŁY