Aktualności

Województwo Lubuskie wspiera zielonogórski żużel

Derby Ziemi Lubuskiej w Zielonej Górze to wielkie święto żużla, na którym w tym roku będzie szczególnie promowane Województwo Lubuskie. Dziś marszałek Województwa Lubuskiego Marcin Jabłoński i prezes ZKŻ SSA Wojciech Domagała podpisali umowę o współpracy.

Zielonogórska drużyna w wielkim stylu wróciła do PGE Ekstraligi, dlatego kibice znów mogą przeżywać ogromne emocje podczas Derbów Ziemi Lubuskiej. Pierwsze starcie tych zespołów już 5 maja przy W69. - Po dwóch latach wracamy do PGE Ekstraligi, aby reprezentować południową część regionu. Cieszę się, że samorząd województwa nawiązuje z nami współpracę i będziemy mogli promować nasz region podczas tak szczególnego wydarzenia, jakim są Derby Ziemi Lubuskiej - mówi prezes ZKŻ SSA Wojciech Domagała.

- Większość z nas zauważyła, jak bardzo brakowało tego wydarzenia. To ogromna, spektakularna impreza o bardzo pozytywnym ładunku emocjonalnym. Cieszę się, że kibice znów będą mogli przeżywać to piękne wydarzenie. Falubaz ma potężny dorobek. To jeden z naszych lubuskich skarbów, o które chcemy dbać, którym chcemy się chwalić - podkreśla Marszałek Województwa Lubuskiego, Marcin Jabłoński.

W spotkaniu wzięli także udział członek zarządu Województwa Lubuskiego Grzegorz Potęga oraz radny sejmiku Sebastian Ciemnoczołowski. - W DNA każdego Lubuszanina jest żużel, ze szczególnym uwzględnieniem derbów. Mamy nadzieję na dobry sezon, który powinien być potwierdzony tym, co najbardziej elektryzuje kibiców, czyli derbami - mówi G. Potęga.

- Żużel to pewien styl życia, to wychowanie pokoleń. Czuję ogromną satysfakcję, że udało się pozyskać to dofinansowanie i że jedziemy razem - dodaje S. Ciemnoczołowski.