Aktualności

Zielonogórzanie po Mistrzostwach Europy

W ostatni weekend lipca, zawodnicy ZKS-u walczyli o miano najlepszego juniora Starego Kontynentu na torach w Poole oraz Southampton. Niestety, speedrowerzyści z Grodu Bachusa nie do końca spełnili swoje oczekiwania.

Jako jedyny do finału awansował Bartosz Wojtal, który zajął 11. miejsce. Należy jednak pochwalić kapitana naszej drużyny za wolę walki i charakter. Największe rozczarowanie miejscowym przyniosła postawa Dawida Michalskiego. Zawodnik mający aspiracje na zwycięstwo w zawodach, zdobył w półfinale dwanaście punktów, mimo iż po dwóch seriach startów miał ich już siedem. To wystarczyło jedynie na bieg dodatkowy, który Michalski przegrał i jego przygoda z ME dobiegła końca. Adrian Mokras, Damian Pelaczyk oraz Kacper Królik również odpadli w 1/2, jednak są to zawodnicy młodzi i samo dojscie do tej fazy rozgrywek jest dla nich sukcesem. Na etapie eliminacji odpadli Kacper Drozdowski oraz Gracjan Sadlo. Tego pierwszego należy pochwalić, bo jeździł agresywnie i bez respektu dla rywali, jednak kilka błędów na trasie spowodowało, iż dla Kacpra mistrzostwa zakończyły się w piątek. 

Ponadto, Bartosz Wojtal - reprezentant Polski, zajął drugie miejsce w Drużynowych Mistrzostwach Europy Juniorów. Polaków pokonała tylko drużyna Anglików. Natomiast Dawid Michalski i Kacper Królik wzięli udział w test meczu Polska vs Wielka Brytania, przegranym niestety dla biało-czerwonych.

Punkty naszych zawodników w poszczególnych zawodach:

I eliminacja - Southampton
Damian Pelaczyk (3,3,1,3,2) 12
Kacper Drozdowski (3,2,1,2,3) 11

II eliminacja - Southampton
Kacper Królik (2,4,3,4,3) 16
Bartosz Wojtal (4,4,4,4,w) 16

III eliminacja - Poole
Dawid Michalski 15 pkt
Adrian Mokras (3,2,1,2,2) 10

Półfinał - Southampton

Damian Pelaczyk 10 pkt
Kacper Królik 7 pkt

Półfinał - Poole

Bartosz Wojtal (3,4,4,3,2) 16
Dawid Michalski (4,3,1,1,3) 12
Adrian Mokras (1,2,2,1,2) 8

Finał Drużynowych Mistrzostw Europy Juniorów - Poole
Bartosz Wojtal (3,4,4,1) 12

Test-mecz juniorów (Wielka Brytania - Polska) - Poole
Dawid Michalski (2*,2,-,w,-,4) 8+1
Kacper Królik (1,2,3,1) 7

Finał Indywidualnych Mistrzostw Europy Juniorów - Poole
Bartosz Wojtal (2,2,3,1,3) 11